OCT
Oznanila na 27. navadno nedeljo

Včeraj je sveti oče Frančišek imenoval za novega ljubljanskega nadškofa p. Staneta Zoreta. Molimo za novega nadškofa, da bi mogel v teh zahtevnih časih dobro opravljati svojo nadpastirsko službo.

Začeli smo z oktobrsko rožnovensko pobožnostjo. Ko so vprašali patra Pija, zakaj tolikokrat moli rožni venec, je ta svetnik rekel takole: »Če je Mati Božja vedno, ko se je kje prikazala, zavzeto priporočala molitev rožnega venca, je za to gotovo imela tehten razlog.« Rožni venec lahko molite doma, v avtu, sami, kot skupno večerno družinsko molitev ali v cerkvi pred sveto mašo.

Oktobra pred večerno mašo v farni cerkvi molijo rožni venec naprej birmanci. Molijo ga za dobro birmansko pripravo na zrelo krščansko življenje. Za pravilno poklicno odločitev. Zase torej! Ne bi pa bilo prav, da bi ga molili sami! Vabljeni, da se jim pridružite. Gotovo starši, stari starši, drugi domači, botri, pa tudi vse župnijsko občestvo. V cerkvi bodite pravočasno, najkasneje 20 minut pred sveto mašo, da lahko v miru odmolimo cel del rožnega venca.

Poleg oznanjenih svetih maš bo jutri ob 17-ih pri sv. Roku še sedmi dan za + Vovkovo mamo.

V nedeljo danes teden bo pri obeh svetih mašah namenska nabirka za ogrevanje farne cerkve.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Bruno, redovni ustanovitelj, v torek Rožnovenska Mati Božja, v sredo sv. Tajda, spokornica, v četrtek sv. Abraham, Sz očak, v petek sv. danilo, mučenec, v soboto sv. Bruno, škof, danes teden je 28. navadna nedelja.