OCT
Oznanila na 26. navadno nedeljo

Ob izhodu si vzemite novo številko Župnijskega glasa, ki prinaša razpored svetih maš do 19. oktobra.

Jutri začne z veroukom tudi prvi razred, ki je včeraj imel vpis.

Oktober je mesec rožnega venca. Naj ponovim Slomškovo misel:
»Hiša brez molitve je kot dežela brez dežja; le grmi in treska, strele udarjajo, a zemlja nič dobrega ne rodi!«
Če hočemo, da se bo kaj premaknilo na bolje, bo treba začeti moliti. Sicer bo vse naše prizadevanje zaman. Rožni venec lahko molite doma, v avtu, sami, kot skupno večerno družinsko molitev ali v cerkvi pred sveto mašo.
Oktobra pred večerno mašo v farni cerkvi molijo rožni venec naprej birmanci. Molijo ga za dobro birmansko pripravo na zrelo krščansko življenje. Za pravilno poklicno odločitev. Zase torej! Ne bi pa bilo prav, da bi ga molili sami! Vabljeni, da se jim pridružite. Gotovo starši, stari starši, drugi domači, botri, pa tudi vse župnijsko občestvo.

Petek je prvi v mesecu. dopoldne obisk bolnih in ostarelih z zakramenti na domu, popoldne vabljeni k molitveni uri, sveti maši in zakramentom.

Od nedelje naprej bosta obe nedeljski sveti maši spet v farni cerkvi.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Mihael, Gabriel in Rafael, nadangeli, v torek sv. Hieronim, duhovni, v sredo sv. Terezija Deteta Jezusa, devica, v četrtek sv. angeli varuhi, petek je prvi v mesecu, v soboto goduje sv. Frančišek Asiški, redovnik, danes teden je rožnovenska nedelja.