SEP
Oznanila na 24. navadno nedeljo

Ob župnijskem žegnanju smo se bolj posvetili gostom, danes, ko je slovesnost že za nami, pa je priložnost, da se iskreno zahvalimo vsem, ki ste pomagali, da smo mogli slovesnost lepo obhajati. Hvala čistilkam in krasilkam, ter vsem, ki so pokosili, počistili in uredili okolico farne cerkve ter postavili mlaje. Lepo se zahvalimo za prigrizek in pijačo – tistim, ki ste vse to prinesli, pa tudi onim, ki so zunaj postregli. Hvala vsem bogoslužnim sodelavcem: pevkam, ministrantom, bralcem, mežnarjem in vsem ostalim, ki ste sodelovali pri slovesnosti.
Vsem, ki ste sodelovali pa še enkrat velik Bog povrni!

Ta teden imajo verouk otroci od 2. do 9. razreda. Prvi razred začne z veroukom oktobra.

Ob četrtkih bodo zdaj svete maše spet zvečer, pred mašo pa skupaj molimo večerno molitev.
V četrtek zvečer b 20. uri bo v Trebnjem dekanijska priprava za starše, ki bi radi krstili svojega otroka.

V nedeljo danes teden bo po jutranji maši v učilnici nad zakristijo redna seja ŽPS: Člani, lepo vabljeni.

Nedelja je tretja v mesecu, zato bo pri obeh svetih mašah redna mesečna nabirka. Kurilna sezona že trka na vrata, zato bodo od oktobra naprej nabirke spet za ogrevanje farne cerkve.

V nedeljo je tudi zadnja nedeljska maša na Žalostni gori, ker bo 28. septembra ob 10. uri žegnanje pri sv. Križu, zato 10. maša nebo na Gori, ampak pri svetem Križu – v Župnijskem glasu je namreč napaka.

Godovi v tem tednu: jutri Žalostna Mati Božja, v torek sv. Ljudmila, kneginja, v sredo sv. Robert Bellarmino, škof, v četrtek sv. Jožef Kupertinski, duhovnik, v petek sv. Januarij, mučenec, v soboto sv. Korejski mučenci, danes teden je 25. navadna nedelja, pri obeh svetih mašah redna mesečna nabirka za ogrevanje farne cerkve.