SEP
Oznanila na 23. navadno nedeljo

Godovi v tem tednu: jutri Marijino rojstno, mali šmaren, praznik, v torek sv. Peter Klaver, redovnik, v sredo sv. Nikolaj Toletinski, spokornik, v petek sv. Marijino ime, v soboto sv. Janez Zlatousti, škof, danes teden je 24. navadna nedelja.

Ob izhodu si vzemite novo številko Župnijskega glasa, ki prinaša razpored svetih maš do 28. septembra.

Vse kar morate starši vedeti ob začetku novega veroučnega leta si lahko preberete v Župnijskem glasu, kjer je objavljen tudi veroučni urnik.

Danes popoldne bo na Zaplazu redni mesečni Grozdetov molitveni shod. Ob 4-ih popoldne sveta maša, mašuje novomašnik Mohor Rihtaršič, nato Grozdetove litanije in blagoslov.

Jutri je mali šmaren, praznik. Dekanijski duhovniki ta dan tradicionalno somašujemo z gospodom škofom na Zaplazu, in sicer dopoldne ob 10. uri. K tej sveti maši vabljeni tudi romarju od blizu in daleč.

V molitveno dogajanje pred škofijskim molitvenim dnevom za nove duhovne poklice se župnije vključimo z molitvenimi urami en teden pred tem dogodkom. Tako molitveno bdenje bo letos ta teden v noči iz petka na soboto. V petek bo molitvena ura pri nas v povezavi z večerno sveto mašo. Naj Gospodar žetve usliši naše zaupne molitve in tudi v naši škofiji in župniji obudi nove duhoven poklice. Samo res najstarejši se namreč pri nas spomnijo, kaj pomeni imeti novomašnika in novo mašo…

V nedeljo danes teden bo na Žalostni gori jesenski romarski shod ob godu Žalostne Matere Božje. Zjutraj maša pri fari, ob 10-ih na Gori.

Preden se ob koncu svete maše zahvalimo tistim, ki so posebej zaznamovali današnjo slovesnost, komorni zasedbi Godbe sv. Ruperta, pevcem, ministrantom, narodnim nošam in drugim bogoslužnim sodelavcem, gre naša zahvala Bogu, od katerega prihaja vsak dober dar, zato zdaj zapojmo zahvalno pesem.