AUG
Oznanila na 22. navadno nedeljo

Jutri je za našo župnijo velik praznik, god farnega zavetnika, svetega opata Tilna, patrocinij farne cerkve. K sveti maši naj zato zvečer pride vsaj po eden iz vsake hiše. Lepo bi bilo, če pridete k sveti maši na prvi dan novega šolskega leta tudi otroci.

Kar morate starši vedeti ob začetku novega veroučnega leta bo objavljeno v naslednji številki Župnijskega glasa. Naj za enkrat povem le to, da urnik ostaja nespremenjen in je že objavljen na oglasni deski, da boste lahko s tem računali, ko boste otroke vpisovali v glasbeno šolo in k drugim interesnim dejavnostim.

Sveti zakon želita sklenit Matija in Lea. Njuni podatki so na oglasni deski, par pa priporočam v molitev.

Ta teden bi za nedeljsko slovesnost radi pripravi farno cerkev in njeno okolico. Kdor le more povabljen v sredo ob 8-ih. Tlak je sicer že namazan, kot ste lahko videli, treba pa bo malo bolj temeljito počistiti zakristijo, stranišča, učilnico nad zakristijo, stopnišče v zvonik, okna itd. Vabljeni v sredo od 8-ih naprej.

petek je prvi v mesecu. Dopoldne obisk bolnih in ostarelih z zakramenti na domu, popoldne vabljeni k molitveni uri, sveti maši in zakramentom

Priporočamo se gospodinjam za pecivo, saj je tako prijetno, če se po sveti maši še lahko malo zadržimo pred cerkvijo. Prinesite ga kar sem v zakristijo, v soboto med 10. in 12. uro.

V nedeljo bo zunanja slovesnost farnega žegnanja, z blagoslovom obnovljenega oltarja. Letos bomo Tilnovo nedeljo obhajali še posebej slovesno, saj bo med nami gospod škof, zato bo sveta maša samo ena in sicer ob 10. uri v farni cerkvi. K slovesnosti smo povabili tudi vse nekdanje mokronoške župnike.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Egidij, opat, v torek sv. Marjeta, mučenka, v sredo sv. Robert Belarmino, škof, v četrtek sv Mojzes, SZ očak, petek je prvi v mesecu, v soboto goduje sv. Zaharija, SZ prerok, danes teden je 23. navadna nedelja, slovesna škofova maša dopoldne ob 10-ih v farni cerkvi.