AUG
Oznanila na 21. navadno nedeljo

Hvala vsem, ki ste se trudili s pripravo Žalostne gore za letošnji Jernejev shod, kosili travo, čistili cerkev, svete štenge in okolico župnišča. Zahvala krasilkam, dekletom na koru, ministrantom, pritrkovalcem in vsem, ki ste poskrbeli za pecivo in pijačo.

Velik Bog povrni tudi voditelju romarskega shoda, kononiku penitenciariju , letošnjemu zlatomašniku msgr.-ju Francetu Dularju, ki je leta 1991 štiri mesece iz Stične hodil maševat k nam v Mokronog. Rad se je odzval vabilu in je ob vseh svojih obveznostih v stolnici dva dni preživel z nami na Gori. Zahvala duhovnikom, ki so se nam pridružili pri maši in litanijah, in g. Jožetu Kohku, ki je bil med sveto mašo na voljo za sveto spoved.

Nekateri romarji ostajajo zvesti Žalostni gori leta in leta in pridejo na Jernejev shod vsako leto. Dva bi letos radi posebej pohvalili in jim dali priznanje. Gospod Alojz Jevšek obhaja biserni jubilej, letos je na Jernejevem shodu že 60-ič. Gospod Franc Eršte pa ima teh romanj še nekaj več, nabralo se jih je za 'dobro vago za diamantni jubilej'. Oba lepo povabim naprej, da jim izročimo spominsko priznanje. Naj Vaju Marija spremlja na vseh vajinih poteh.

V tednu, ki je pred nami, ni kakšnih posebnosti.
V soboto dopoldne bo na Zaplazu škofijsko srečanje bolnih in ostarelih. Ob 10. uri rožni venec, ob pol enajstih škofova maša.

Sveti zakon želita skleniti Tadej in Maja. Njuni podatki so na oglasni deski, par pa priporočam v molitev.

V nedeljo danes teden bo ob 10- uri žegnanje pri sv. Roku v Hrastovici. Čez 14 dni pa bo ob župnijskem žegnanju spodaj v farni cerkvi blagoslov obnovljenega oltarja sv. Tilna.

Zdaj takoj po sveti maši bodo še pete litanije in evharistični blagoslov, nato bo darovanje za cerkev, potem pa se še ni treba razbežati, zunaj pred cerkvijo si vzemite kakšen piškot in pijačo, nato pa vabljeni, da še vztrajate pri Mariji, saj bo cerkev celo noč odprta za češčenje. Jutri bodo svete maše ob 7. in 10. uri – obe tukaj na Žalostni Gori.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Ludvik, francoski kralj, v torek sv. Zeferin, papež, v sredo sv. Monika, mati sv. Avguština, v četrtek sv. Avguštin, škof, v petek mučeništvo Janeza Krstnika, v soboto sv. Feliks, mučenec, danes teden je 22. navadna nedelja, jutranja maša pri fari, ob 10-ih pa žegnanje pri sv. Roku v Hrastovici.