AUG
Oznanila na 20. navadno nedeljo

Ob izhodu si vzemite novo številko Župnijskega glasa, ki prinaša razpored svetih maš do 7. septembra. Maše bodo po običajnem urniku, posebej pa bi vas že sedaj rad opozoril na dve izjemi: ob Jernejevem shodu bosta dve sveti maši, ena ob 7. in ena ob 10. uri, obe na Žalostni gori. Na dan župnijskega žegnanja, ko bo med nami g,. škof, pa bos veta maša samo ena, ob 10. uri v farni cerkvi.

Pred nami je Jernejev shod. Za čiščenje Gore in košnjo trave so letos na vrsti soseske Bruna vas, sv. Florijan, Mokronog, Preloge in Žalostna gora. Člani ŽPS se zato med seboj dogovorite in obvestite, da se ne bi zanašali drug na drugega. Najbolje, da pridete že v začetku tedna, v ponedeljek in torek, ker je potem napovedano nestalno vreme.

Gospodinjam se priporočamo za pecivo, gospodarjem pa za pijačo, oboje lahko prinesete v župnišče v soboto med 10. in 12. uro.

Bodoči birmanci, se pravi otroci 8. in 9. razreda sodelujejo v procesiji, zato naj bodo v soboto zvečer ob 19.30 pred župniščem. Jernejev shod začnemo s pobožnostjo pri kapelicah ob 20. uri, temu sledi sveta maša in pete litanije. Ne prezrite nočnega češčenja, ki je dragocena priložnost, da se umaknete hrupu in se v tišini, petju in molitvi na globlji način srečate z Bogom. V nedeljo bosta sveti maši na Gori dve, ob 7. in 10. uri. Zelo vabim in priporočam, da pridete na Goro že v soboto zvečer, zagotovo pa seveda tudi v nedeljo, saj je nekoliko smešno, če je v cerkvi več tujih ljudi kot domačinov. Letos bo med nami kanonik France Dular, ki je nekaj časa iz Stične prihajal maševat v Mokronog, ko je bila župnija brez župnika. Letos obhaja 50-letnico duhovništva, zato bo imel v nedeljo ob 10-ih ponovitev zlate maše.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Helena, cesarica, v torek sv. Janez Eudes, duhovnik, v sredo sv. Bernard, opat, v četrtek sv. Pij X., papež, v petek sv. Devica Marija Kraljica, v soboto Jernejev shod, danes teden je 21. navadna nedelja, sveti maši pa obe na Žalostni gori ob 7. in 10. uri.