AUG
Oznanila na 18. navadno nedeljo

Še danes lahko v nabiralnik sredi cerkve oddaste svoj dar za srečno prevožen kilometer. Z akcijo MIVA pomagamo našim misijonarjem, ki za svoje delo potrebujejo prevozna sredstva. Njihove prošnje in zahvale si lahko preberete tudi spredaj na panoju pod prižnico.

Jutri goduje sv. Janez Vianney, zavetnik župnikov. Prav je, da se v svojih molitvah zato ta dan spomnite duhovnikov, ki so vas krstili, vas pripravljali na zakramente, morda poročili, pokopali koga od vaših domačih, župnikovali v Mokronogu ali pa ste z njimi povezani prijateljsko. Za stanovitnost in svetost duhovnikov lahko največ naredimo z zaupno molitvijo. Župniki se svojih faranov vsako nedeljo in zapovedan praznik spomnimo pri sveti maši za žive in pokojne farane, vključujemo jih v svojo molitve brevirja in druge molitve in tudi sicer ste vključeni v naš hvaležen spomin.

Sveti zakon želita skleniti Aleš in Bernarda. Njuni podatki so na oglasni deski, par pa priporočam v molitev.

V nedeljo danes teden bo redna mesečna nabirka za obnovo glavnega oltarja v farni cerkvi.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Janez Vianney, arški župnik, v torek sv Marija Snežna, v sredo Jezusova spremenitev na gori, v četrtek sv. Sikst II., papež, v petek sv. Dominik, ustanovitelj dominikancev, v soboto sv. Edith Stein, mučenka. danes teden je 19. navadna nedelja.