MAY
Oznanila na 5. velikonočno nedeljo

Danes popoldne ob 2h bodo šmarnice v Laknicah. Ob 5-ih pa bo blagoslov nove kapelice sete Ane v Ostrožniku.

Ta in naslednji teden se bomo zbirali k mašam za odvrnite hude ure in blagoslov dela na polju, v vrtovih, vinogradih in sadovnjakih. Vedno bolj je jasno, da ob vsem napredku, znanosti in tehnologiji narave ne moremo kontrolirati, lahko ji le škodujemo. Narava je delo Stvarnika in njemu se moramo priporočiti za varstvo pred nesrečami in blagoslov našega dela. K tem mašam res lepo vabljeni v čimvečjem številu – vsaj po eden od vsake hiše, najlepše bi bilo, če bi prišli gospodarji, tako kot je bilo to vedno v navadi. Naj vas ob tej priložnosti spomnim tudi na solidarnost z vsemi, ki so nastradali v poplavah v Bosni in Srbiji – Karitas sredstva že zbira na posebnih računih.

Vsak večer še naprej vabljeni k šmarnicam. Od ponedeljka naprej se bomo po šmarnicah na kratko zadržali v cerkvi še prvoobhajanci in njihovi starši. Pred nami je namreč slovesnost prvega svetega obhajila, zato v teh dneh družine prvoobhajancev še posebej priporočam v molitev.

V četrtek bo med večerno mašo priložnost za spoved odraslih. Gotovo najprej staršev in sorodnikov prvoobhajancev, pa tudi vseh ostalih, saj bo na voljo tuj spovednik. Storite res vse, da na dan prvega obhajila ne boste samo gledalci, ampak da boste lahko tudi sami pristopili k svetemu obhajilu.

V soboto je god Marje Pomočnice in 200-letnica njene podobe, ki jo na Brezjah Slovenci častimo kot Marijo Pomagaj. Slovesna sveta maša na ploščadi pred baziliko bo v soboto ob 10. uri.

V nedeljo danes teden bo ob 10-ih na gori slovesnost prvega svetega obhajila. Popoldne pa bo na Zaplazu zunanja slovesnost ob godu bl. Alojzija Grozdeta. Ob 15. uri molitvena ura, ki jo oblikuje člani ŽPS iz vseh župnij, ob 16. uri somaševanje škofov in duhovnikov, pridiga škof Lipovšek.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Krispin, redovnik, v torek sv. Bernardin Sienski, duhovnik, v sredo sv. Mehiški mučenci, v četrtek med mašo priložnost za sveto spoved, v petek goduje sv. Socerb, mučenec, v soboto je god Marije Pomočnice kristjanov, danes teden je 6. velikonočna nedelja.