MAY
Oznanila na 4. velikonočno nedeljo

Hvala vsem, ki ste pri darovanju oddali svoj dar za obnovo glavnega oltarja v farni cerkvi.

Danes zjutraj so krenili na Pot romarjev peš romarji od Žalostne gore na Zaplaz. Lahko se jim pridružite pri sveti maši in kulturnem programu.

Zdaj takoj po jutranji maši bo v učilnici nad zakristijo redna seja ŽPS – člani lepo vabljeni.

Danes popoldne ob 2-h bodo šmarnice na Mostu. Med tednom so šmarnice vsak večer ob 19. uri pri farni cerkvi. Nekatere otroke pogrešamo, veseli bomo tudi odraslih, ker se otroci lažje obnašajo lepo, če so v cerkvi tudi odrasli.

Ob izhodu si vzemite novo številko Župnijskega glasa, ki prinaša razpored svetih maš do 1. junija.

Jutri zvečer po šmarnicah bo v učilnici nad zakristijo sestanek za starše prvoobhajancev.

V četrtek zvečer ob 20. uri bo v Trebnjem dekanijska priprava za starše, ki bi radi krstili svojega otroka.

V nedeljo danes teden bo jutranja maša pri fari, 10 pa pri svetem Joštu v Gorenjih Laknicah. Maša ne Žalostni gori kot rečeno ob žegnanjih ne bo.

Že se lahko prijavite za romanje v Prekmurje. Pohitite, ker prijave pobiramo do zasedbe mest. Odhod avtobusa zjutraj ob 6.30. Cena: 30 evrov vključuje prevoz in kosilo. Ob prijavi poravnate tudi stroške - to pa zato, ker se potem eni zmišljujejo, pa se prijavijo in sploh ne pridejo in s tem takim, ki bi radi šli, odžirajo mesta.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Leopold Mandič redovnik, v torek Fatimska Mati Božja, v sredo sv. Bonifacij, mučenec, v četrtek sv. Izidor, kmet, v petek sv. Janez Nepomuk, spovednik, v soboto sv. Jošt, puščavnik, danes teden je 5. velikonočna nedelja, žegnanje pri sv. Joštu ob 10. uri.