MAY
Oznanila na 3. velikonočno nedeljo

Danes popoldne bo na Zaplazu redni mesečni Grozdetovo molitveni shod. Ob 15. uri molitvena ura, ob 16. uri sveta maša.

Ta teden je reden verouk za vse razrede po običajnem urniku. Starši, poskrbite, prosim, da bodo otroci imeli urejene liturgične zvezke in narejene domače naloge.

Čeprav nekateri še niste opazili, smo šmarnice že začeli! Obisk je bil, žal, čisto počitniški. Svete maše bodo maja v glavnem samo na podružnicah, šmarnice pa med tednom vsak večer ob 19. uri v farni cerkvi. Zmotno je prepričanje, da so šmarnice samo za otroke. Nikoli niso bile samo za otroke! Šmarnice so majniška Marijanska pobožnost. In prav to, da se ob naši nebeški materi Mariji zbiramo ves mesec, zahteva to sicer nekaj doslednosti in morda prilagajanja, pokaže pa toliko večjo zvestobo in ljubezen.

Danes popoldne ob 2h bodo šmarnice pri kapelici v Ostrožniku. Sami ste želeli, da naj bodo na prvo majsko nedeljo izmenjaje enkrat na Logu in enkrat v Ostrožniku, in zato bodo letos v Ostrožniku. Naslednjo nedeljo bodo šmarnice na Mostu.

Vsako nedeljo si po maši lahko v Župnijski knjižnici izposodite knjige z versko vsebino.

V času od današnje do naslednje nedelje obhajamo molitveno osmino za nove duhoven poklice.

V nedeljo danes teden bo po jutranji maši redna seja ŽPS. Člani, lepo vabljeni.

Od maja naprej bodo redne mesečne nabirke spet za obnovo glavnega oltarja v farni cerkvi. Sredi meseca bo mojster odpeljal v delavnico tabernakelj. Obljubil je, da bo narejen do žegnanja. Računamo, da bomo so 1. septembra dobili tudi sliko sv. Tilna in bi bila tako obnova glavnega oltarja končana. Vsem ki ste že darovali in tistim, ki boste s svojim darom še podprli naša skupna prizadevanja za obnovo farne cerkve iskren Bog povrni!

V nedeljo vabljeni na na Pot romarjev od Žalostne gore na Zaplaz. Natančne potek poti si lahko ogledate na vabilih, ki so na voljo na polici z verskim tiskom. Blagoslov romarjev bo na Žalostni gori ob 6.30.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Gotard, menih, v torek sv. Dominik Savio, dijak, v sredo sv. Gizela, opatinja, v četrtek sv. Viktor, mučenec, v petek sv. Izaija, SZ prerok, v soboto sv Job, SP mož, danes teden je 4. velikonočna nedelja. Ob 8-ih sveta maša pri fari, ob 10-ih pa na Žalostni gori. Pri obeh mašah pa redna mesečna nabirka za obnovo glavnega oltarja.