APR
Oznanila na belo nedeljo

Iskren Bog povrni vsem, ki ste z urejanjem Gore, čiščenjem farne cerkve, krašenjem, petjem, ministriranjem, postavljanjem božjega groba, neba in bander ali kako drugače pripomogli, da smo velikonočne praznike lepo obhajali. Hvala tudi vsem, ki ste pri blagoslovu jedil oddali svoj dar za domačega župnika in naša skupna prizadevanja za obnovo glavnega oltarja v farni cerkvi podprli pri ofru. V imenu frančiškanov, varuhov svete dežele, se zahvaljujem tudi za dar za sveto deželo. Naj bo Bog res vsem bogat plačnik.

Množici poveličanih in od Cerkve priznanih svetnikov sta se danes pridružila dva papeža našega časa. Župnik sveta Janez Dobri in Veliki romar, glasnik Božjega usmiljenja Janez Pavel II. Vzemimo si izmed vseh njunih spodbud za življenje dve misli, od vsakega po eno:

Človek je največji, kadar kleči; najlepši, kadar moli; najmočnejši, kadar odpušča; Bogu najbolj podoben, kadar ljubi! (Janez XXIII)

Mnogotere skrbi sem položil v molitev in v njej vedno prejel okrepčilo in tolažbo. (Janez Pavel II)

sv. Janez XXIII. – prosi za nas!
sv. Janez apvel II. – prosi za nas!

Danes popoldne ob 2h bo na Žalostni gori tradicionalni blagoslov konjev ob godu sv. Jurija. Vabljeni lastniki in ljubitelji konjev, pa tudi gledalci. Kot veste se po blagoslovu vsi ob malici in pijači zadržimo še malo v spodnjih prostorih v župnišču.

Jutri začnemo z mašami na podružnicah. Ob ponedeljkih bodo svete maše pri sv. Roku, ob petkih pri Svetem križu in ob sobotah na Svetem Vrhu – razen kadar bo oznanjeno drugače. Prav je, da tisti, ki naročite svete maše, tudi pomagate pri čiščenju in krašenju, saj nihče ni dolžan tega delati namesto vas. Vse mežnarice delajo to zastonj in z dobro voljo, prav pa je, da jim pomagate.

V četrtek, na praznik sv. Jožefa delavca, začnemo s šmarnično pobožnostjo. Vabljeni k sveti maši in litanijam.

Petek je prvi v mesecu. Popoldne vabljeni k molitveni uri, sveti maši in zakramentom.

V nedeljo danes teden bo ob 10. uri žegnanje pri sv. Florijanu na Šeginkah. Slovesnost bomo začeli z blagoslovom obnovljene notranjščine, saj je cerkev v zadnjem letu temeljito spremenila svojo podobo. Med mašo bo tudi blagoslov gasilcev. Lepo vabljeni.

Godovi vtem tednu: jutri. sv. Peter Chanel, duhovnik, v torek sv. Katarina Sienska, sozavetnica Evrope, v sredo sv, Pij V., papež, v četrtek sv. Jožef, delavec, začetek šmarnic, petek je prvi v mesecu, v soboto goduje sv. Filip in Jakob, apostola, danes teden je 3. velikonočna nedelja, ob 10-ih žegnanje na Šeginkah, popoldne pa šmarnice pri kapelici v Ostrožniku.