APR
Oznanila na tiho nedeljo

Hvala vsem, ki ste danes pri darovanju oddali svoj dar za ogrevanje farne cerkve.

Zunaj pred zakristijo si lahko po maši vzamete oljčne vejice. Oljčne vejice so prispevek obalnih župnij za zidavo novih cerkva, zato ob nakupu darežljivo podprite prizadevanje ljudi, ki bi si radi zgradili novo cerkev.

Danes popoldne ob 2h bo križev pot pri svetem Križu. Lepo vabljeni, ker je to zadnji križev pot v tem postu.

Popoldne bo na Zaplazu redni mesečni Grozdetovo molitveni shod.Sveta maša je ob 16. uri.

Danes se na Radiu Ognjišče začenja radijski misijon. Vabljeni, da prisluhnete govorom in drugim oddajam. Razpored najdete v zadnji številki Župnijskega glasa. Naj vas spomnim, da bo v času misijona tudi priložnost za telefonski pogovor z duhovnikom, vsak dan med 12. in 14. ter med 18. in 20. uro.

V četrtek ob 20. uri bo v Šentrupertu dekanijska priprava za starše, ki bi radi krstili svojega otroka.

Postni petek nas vabi k pobožnosti na svete štenge. Najprej molitve, nato sveta maša. Začnemo ob 17. uri.

Bo pa v petek v okviru radijskega misijona tudi spovedni dan, zato bo za našo dekanijo med 15. in 20. uri na Mirni na razpolago spovednik. Zunaj na vhodnih vratih je objavljen razpored spovednikov.

Priložnost za sveto spoved bo pri nas v Mokronogu v soboto ob 19. uri v farni cerkvi. Na razpolago bodo spovedniki od drugod. Ker pravega praznovanja velike noči ni brez dobre spovedi ne prezrite te priložnosti za zakrament sprave. Danes teden je cveta nedelja. Pri obeh mašah bo blagoslov zelenja. Ob 8-ih v cerkvi, ob 10-ih pa zunaj pred cerkvijo, če bo to dopuščalo vreme. Povabim vas, da po možnosti naredite butare doma, da se ne pozabita na to lepo navado. Tudi kakšne bolj velike bomo veseli.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Herman, redovnik, v torek sv. Julija, vzgojiteljica, v sredo sv. Veltruda, spokornica, v četrtek sv. Ezekiel, SZ prerok, v petek pobožnost na svetih štengah, v soboto bo priložnost za velikonočno spoved, danes teden je cvetna nedelja.