APR
Oznanila na 4. postno nedeljo

Zdaj takoj po jutranji maši bo v učilnici nad zakristijo sestanek za starše prvoobhajancev.

Ob izhodu si vzemite novo številko Župnijskega glasa, ki prinaša razpored svetih maš do cvetne nedelje. Skupaj z oznanili vam bodo ministranti razdelili tudi dekanijsko glasilo Gospodov vinograd in dve prilogi: list s spraševanjem vesti in vabilo na igro Vsi me imajo radi, samo oče ne.

Teater Otočec je namreč na oder postavil gledališko igro z naslovom VSI ME IMAJO RADI, SAMO OČE NE, ki ste jo lahko v nadaljevanjih v lanskem letu spremljali v reviji Ognjišče. Gledališko igro bodo pri nas uprizorili v Kulturnem domu v soboto, ob 19.30 uri.

Danes popoldne ob 2h bo križev pot pri sv. Joštu v Gorenjih Laknicah. Po pobočju Žalostne gore pa bodo ob 2h imeli križev pot birmanci iz Šmartna in nato ob 16-ih še birmanci iz župnije Trebnje, ki se jim prav tako lahko pridružite.

Tisti odrasli, ki niste bili krščeni, pri prvem svetem obhajilu ali pri birmi, se lahko vključite v pripravo odraslih na prejem zakramentov uvajanja. Več o tem si preberite na oglasni deski in v Gospodovem vinogradu.

Ob torkih in četrtkih skupaj molimo jutranjo oziroma večerno molitev, zato za branje ne pozabite očal.

Običajna molitvena ura pred Najsvetejšim bo tokrat že v četrtek pred prvim petkom, eno uro pred sveto mašo, v farni cerkvi. To pa zato, ker bo na prvi petek maša na svetih štengah.

Postni petek nas vabi k pobožnosti na svete štenge. Najprej molitve, nato sveta maša.

V soboto, kot rečeno, zvečer vabljeni na igro.

V nedeljo danes teden se začne radijski misijon. Spored sem že objavil v Župnijskem glasu. Vabljeni, da si vzamete čas in prisluhnete bogatemu misijonskemu dogajanju.

Danes teden je 5. postna, tiha nedelja. pri obeh svetih mašah redna mesečna nabirka za ogrevanje farne cerkve. Popoldne pa bo križev pot pri sv. Križu.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Gvido, opat, v torek sv. Tomaž Tolentinski, misijonar, v sredo sv. Frančišek Paolski, puščavnik, v četrtek sv. Rihard, škof, postni petek nas vabi k pobožnosti na svete štenge, v soboto goduje sv. Vincencij, duhovnik, danes teden je 5. postna – tiha nedelja. Pri obeh svetih mašah redna mesečna nabirka za kurjavo.