MAR
Oznanila na 2. postno nedeljo

Hvala vsem, ki ste danes pri darovanju oddali svoj dar za ogrevanje farne cerkve.

Ob nedeljah si po sveti maši v župnijski knjižnici lahko sposodite knjige z versko vsebino. Tudi to je lahko ena izmed postnih vaj, da v tem milostnem času preberemo tudi kaj duhovnega.

Danes popoldne naša dekanija roma na Brezje s prošnjo za nove duhovne poklice. Odhod avtobusa ob pol 1h izpred farne cerkve. Če kdo želi, se še lahko prijavi, ker je še nekaj prostih mest. Ob 15-ih bo molitvena ura, ob 16-ih pa sveta maša.

V sredo je praznik sv. Jožefa, ki je zavetnik naše škofije. Doma bo zato sveta maša že ob 16. uri, ker zvečer ob 18-ih v novomeški stolnici somaševanej vodi g. nuncij. Ob tej priložnosti vedno podelijo tudi odličje sv. Jožefa, ki gr letos v Belo krajino.

Od praznika sv. Jožefa do Gospodovega oznanjenja obhajamo 'teden za družino'. Potrudimo se, da bi znali prisluhniti ostalim članom in graditi povezanost. Morda vam uspe preživeti večer skupaj za isto mizo. Tisti, ki živite sami, zmolite desetko rožnega venca za svoje otroke ali pa za eno družino.

Postni petek nas vabi k pobožnosti na svete štenge. Najprej molitve, nato sveta maša. lepo vabljeni.

V nedeljo danes teden bo po jutranji maši sestanek za starše birmancev.

V nedeljo danes teden bo popoldanska pobožnost križevega pota na Svetem vrhu.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Patrik, misijonar, v torek sv. Ciril Jeruzalemski, škof, v sredo sv. Jožef, Jezusov rednik, v četrtek sv. Kudbert, opat, postni petek nas vabi k pobožnosti na svete štenge, v soboto goduje sv. Lea, spokornica, danes teden je 3. postna nedelja.