DEC
Napisali so (343)

Ko 1. novembra sveče na grobovih še ne pogorijo, nekateri že prižgejo božične lučke. Po televiziji smo lahko videli, kako so se v Veliki Britaniji trgovci že poleti pripravljali na Božič. Poleti! Intimno in dru-žinsko ozračje božičnih praznikov zadnja leta postopoma bledi, posebej v mestih, ko se »božična indus-trija« vse bolj širi s svojo agresivno ponudbo. Tradicionalni družinski božič vse bolj izgublja svoj čar in odstopa prostor »božičnemu cirkusu«, ki se kaže v podobi pompoznih božičnih sejmov, koncertov in našemljenih trgovskih centrov, ki ji poplavljajo božični popusti, srečelovi, darila in nagradne igre. Seveda vsega tega ne bi bilo, če ne bi bilo navala in zanimanja potrošnikov. Zato je na vsakem človeku, verniku odločitev ali bo izbral med Kristusovimi jas-licami ali amfiteatrom, med cerkvijo ali veleblagovnico, med družinsko intimo ali uličnimi stojnicami.
(Vlado Berglez, v: Časnik.si)