nedeljska oznanila

MAR
Oznanila na 3. postno nedeljo

Zdaj takoj po sveti maši bo kar v cerkvi sestanek za starše prvoobhajancev.

Danes popoldne ob 2h bo križev pot pri svetem Joštu v Gorenjih Laknicah, ob 3h pa se lahko pridružite birmancem in staršem iz Trebnjega, ki vsako leto poromajo k nam na Goro in imajo križev pot po pobočju Gore.

Jutri je Gospodovo oznanjenje Mariji, praznik, v Sloveniji pa materinski dan. Poskušajte s kakšno pozornostjo pokazati naklonjenost ženam, ki jih je Bog obdaril z darom materinstva, svojih pokojnih mam pa se lahko najlepše pomnite z obiskom svete maše.

Kot ste lahko opazili, je mojster pri orglah zamenjal motor, ki skrbi, da ima meh dovolj zraka. Že ta menjava pomeni bistveno manj hrupa. ta teden bo pokrpal meh, kar bo dodatno zmanjšalo šume. Dokončno pa bo moteč hrup odpravljen, ko bodo obnovljeni še vsi zračni kanali, ko bo na vrsti popravilo orglarskih piščali. Za to fazo obnove – zamenjavo motorja in popravilo meha - smo zbrali dovolj sredstev, za nadaljevanje obnove zbiramo naprej. Hvala vsem, ki vidite, da je ta poseg res potreben in zato s svojimi darovi podpirate naša prizadevanja za obnovo orgel.

Postni petek nas vabi k pobožnosti na svete štenge. Ker je to redka posebnost, za nas pa čisto pred nosom, lepo vabljeni k tej pobožnosti.

V soboto romamo na Žalostno goro pri Preserju. Odhod avtobusa ob 13.30. uri izpred farne cerkve, lahko pa greste tudi s svojim prevozom. Na Žalostni gori bo na ploščadi okrog cerkve ob 15. uri križev pot na prostem. Napovedano je lepo vreme, če bi pihalo, ni slabo imeti kaj za na glavo. Da boste lahko brali iz knjižic, ne pozabite očal, če jih potrebujete.

Iz sobote na nedeljo preidemo na poletni čas, zato spimo eno uro manj – bodite pozorni, da ne boste zamudili maše.

V nedeljo danes teden bo po jutranji maši sestanek ŽPS. Člani, lepo vabljeni.

Godovi v tem tednu: jutri Gospodovo oznanjenje, praznik, v torek sv. Evgenija, mučenka, v sredo sv. Peregrin, redovnik, v četrtek sv. Bojan, knez, postni petek nas vabi k pobožnosti na svete štenge, v soboto romamo na Žalostno goro na obrobju Ljubljanskega barja, danes teden je 4. postna nedelja.