nedeljska oznanila

MAR
Oznanila na 2. postno nedeljo

Hvala vsem, ki ste danes oddali svoj dar za ogrevanje farne cerkve. Z namenskimi nabirkami zberemo približno polovico sredstev za ogrevanje. Kurilno sezono bomo počasi zaključili, zato bo redna mesečna nabirka od aprila naprej spet za obnovo orgel v farni cerkvi.

Ob izhodu is vzemite novo številko Župnijskega glasa, ki prinaša razpored svetih maš do cvetne nedelje.

Popoldne doma ne bo križevega pota, ker naša dekanija roma na Brezje. Odhod avtobusa ob po enih izpred farne cerkve, lahko pa se nam na Brezjah pridružite tudi s svojim prevozom. Tam bo ob 15. uri molitvena ura, ob 16-ih pa sveta maša. Lepo vabljeni.

Še vedno se lahko prijavite za romanje na Žalostno Goro pri Preserju, kjer bomo imeli v soboto, 30. marca popoldne ob 3h križev pot ob postajah na prostem. Za lažjo predstavo: avtobus nas pripelje nekako tako visoko kot pri nas do parkirišča, potem nas čaka vzpon na Žalostno goro, ki ni tako strm kot pri nas, križev pot pa ni postavljen po pobočju, kot recimo v Podsredi, kjer smo bili predlani, ampak na ravnem okoli cerkve na vrhu Žalostne gore.

Postni petek nas vabi k pobožnosti na svete štenge. Najprej ob 5-ih molitve, nato sveta maša. Ta teden je bila udeležba bolj za ogrevanje, vabljeni da se nam pridružite še ostali.

V nedeljo bo po jutranji maši sestanek za starše prvoobhajancev.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Ciril Jeruzalemski, škof, v torek sv. Jožef, mož Device Marije, praznik, v sredo sv. Kutbert, opat, v četrtek sv. Serapion, mučenec, postni petek nas vabi na svete štenge, v soboto goduje sv. Rebeka, redovnica, danes teden je 3. postna nedelja.