nedeljska oznanila

MAR
Oznanila na 1. postno nedeljo

Birmanci ste danes javno izrazili svojo namero, da se dobro pripravite na zakrament svete birme. Upam, da bo res tako, da vas bodo starši in botri k temu spodbujali in da vas bo župnijsko občestvo pri tem podpiralo z molitvijo.

Danes popoldne ob 2h bo križev pot pri svetem Roku. Vabim vas, da si vzamete čas za to postno pobožnost, saj imamo križev pot na podružnicah zato, da vam je bližje. Pridite zagotovo vsaj eno nedeljo v postu, kar posebej velja za družine prvoobhajancev in birmancev. Naj vas že zdaj opozorim, da bomo šli 30. marca popoldne na križev pot na Žalostno Goro na obrobju ljubljanskega Barja, kar je lahko lep družinski izlet. Za avtobusni prevoz se je treba pravočasno prijaviti. Več o tem si preberite v Župnijskem glasu.

Postni petki nas spet vabijo k pobožnosti na svete štenge. Najprej molimo molitve iz knjižic, zato za branje ne pozabite očal, nato je sveta maša.

Ne prezrite, da v nedeljo, 17. marca naša dekanija roma na Brezje. Za avtobusni prevoz se je treba prijavite, zato ne odlašajte do zadnje minute.

V nedeljo danes teden bo pri obeh svetih mašah redna mesečna nabirka za pogrevanje farne cerkve. Od aprila naprej bodo nabirke spet za obnovo orgel v farni cerkvi.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Sofronij, škof, v torek sv. Inocenc I., papež, v sredo sv. Leander, menih, v četrtek sv. Matilda, kraljica, v petek pobožnost na svetih štengah, v soboto sv. Hilarij, mučenec, danes teden je 2. postna nedelja.