nedeljska oznanila

DEC
Oznanila na 3. advetno nedeljo C

Hvala vsem, ki ste danes pri darovanju oddali svoj dar za ogrevanje farne cerkve,.

Nabiralnik Karitas in košara sredi cerkve nas vabita k dobrodelnosti. Pokora ni in ne sme biti samo v tem, da odmolimo nekaj molitvic. Pomanjkanje ljubezni do bližnjih lahko nadomestimo le s konkretnimi dejanji pomoči potrebnim.

Z novim letom nas revija Ognjiče zopet vabi, da vplačate svoj prispevek za 'milijonarja dobrote'. Nekaj zadnjih let ima naša župnija 50 milijonarjev. Želimo, da bi to številko vsaj obdržali, če ne celo presegli.

Radi sprejmite v svoje domove enega od treh kipov Svete Družine, ki romajo po fari. Posebej to velja za tiste družine, ki majo letos prvoobhajanca ali birmanca.

Pred zakristijo so na voljo pratike, Marijanski koledarji, kadilo in oglje.

Od jutri dalje se bomo zbirali okrog Marije pri božični devetdnevnici vsak večer ob 17. uri. K pobožnosti vabljeni v čim večjem številu, posebej vsa leta pogrešamo odrasle. Otroci boste sodelovali v procesiji z lučkami, z udeležbo pa si boste služili ovčke in pastirčke za domače jaslice.

V soboto pabo maša izjemoma ob 18. uri, ko bo v farni cerkvi priložnost za božično spoved. Zagotovo storite vse, da se boste s prejemom zakramenta Božjega usmiljenja res dobro pripravili na srečanje z novorojenim Odrešenikom.