nedeljska oznanila

JUN
oznanila na praznik rojstva Janeza Krstnika

Z današnjo nedeljo preidemo na počitniški red nedeljskih svetih maš. Ob nedeljah bodo maše samo ob 8-ih v farni cerkvi, ob 10-ih pa samo takrat, kadar je na podružnici žegnanje.

Jutri je državni praznik, dan državnosti. Če še niste, je zdaj zadnji čas, da izobesite zastavo. Vsaj toliko domovinske zavesti in spoštovanja do tistih, ki so za domovino dali življenje, bi vsak pošten človek moral imeti. Ker je jutri praznik, bo na ta dan ob 10- uri v Novem mestu v stolnici mašniško posvečenje novomašnika naše škofije Branka Jurjevčiča iz Župnije Podzemelj. Povabljeni na to slovesnost.

V petek je slovesni praznik apostolskih prvakov Petra in Pavla. Ta dan posebej molimo za duhovnike, ki v juniju obhajamo obletnice posvečenj. Prav je, da se spomnite tistih, ki so delovali v naši župniji in rojakov domačinov, ki so, žal, vsi že pokojni….

Te dni potekajo v Trebnjem Baragovi dnevi. V petek zvečer ob 19. uri bo v župnijski cerkvi slovesna sveta maša, ki jo bo daroval upokojeni nadškof Turnšek, ob 20.15 akademija v kulturnem domu. Vse to ob 150 letnici smrti svetniškega škofa in misijonarja Barage.

Godovi v tem tednu: jutri Dan državnosti, cv torek sv. Janez in Pavel, mučenca, v sredo sv. Ema Krška, kneginja, v četrtek sv. Irenej Lyonski, škof, v petek sv. Peter in Pavel, praznik, v soboto sv. Bernard, škof, danes teden je 13. navadna nedelja.