nedeljska oznanila

MAY
Oznanila na nedeljo Svete Trojice

Hvala staršem prvoobhajancev, ki so tako lepo pripravili Žalostno goro za prvo obhajilo njihovih otrok in zavzeto sodelovali pri slovesnosti. Iskren Bog povrni tudi vsem drugim, ki ste otrokom pomagali pripraviti lepo doživetje.

V veljavo je stopila uredba o varovanju podatkov. Ker veste, da imate pri naročanju svetih maš možnost, da napišemo ime in priimek pokojnega, za katerega želite, da zanj opravimo sveto mašo ali pa namesto tega naročite mašo 'po namenu', velikih sprememb ne bo. Ni pa še čisto jasno, kako bo s temi podatki v praksi. Kdor za že naročene maše ne bi želel, da v Župnijski glas napišemo podatke o pokojnih, za katere se bo maša darovala, naj pred izidom nove številke Glasa, kjer bo ta maša objavljena, prosim, to sporoči.

Danes popoldne ob 2-h bodo šmarnice pri sv. Joštu v Gorenjih Laknicah. Še naprej lepo vabljeni š šmarnicam, ki so med tednom vsak večer ob 19. uri v farni cerkvi. V sredo bo po šmarnicah blagoslov koles in sklep majniške pobožnosti.

Do četrtka lahko otroci oddaste prijavnice za počitniški program Oratorija meni, od četrtka naprej pa direktno v Šentrupert.

V četrtek je zapovedani praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi. Pred mašo bo molitvena ura. Sveta maša zvečer ob 19. uri v farni cerkvi, po maši pa evharistična pobožnost. ta dan otroci dobijo veroučna spričevala. Nekateri jih bodo težko dobili, ker jih še niso prinesli, drugi pa zato ne, ker še niso povedali vseh molitvic.
Petek je prvi v mesecu. Dopoldne obisk bolnih in ostarelih z zakramenti na domu.

V nedeljo danes teden bo ob 10. uri pri maši na Žalostni gori srečanje zakonskih jubilantov. Tisti, ki obhajate okrogle obletnice in ste se poročili pri nas, ste dobili vabilo na dom, ker imamo vaše podatke. Vsi, ki obhajate jubilej, pa ste se poročili kje drugje, ste prav tako prisrčno povabljeni, čeprav vam nismo mogli poslati vabil, ker nimamo vaših podatkov.

Godovi v tem tednu: jutri sv. German Praški, škof, v torek sv. Maksim Emonski, škof, v sredo sv. Kancijan in drugi oglejski mučenci, v četrtek zapovedani praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi, petek je prvi v mesecu, v soboto goduje sv. Marcelin, mučenec, danes teden je 9. navadna nedelja, za našo župnijo pa dan zakonske zvestobe in poročnih jubilejev s sveto mašo za srečen zakon ob 10. uri na Žalostni gori.