nedeljska oznanila

MAY
oznanila na binkošti

Hvala vsem, ki ste preteklo nedeljo oddali svoj dar za obnovo orgel v farni cerkvi. Začeli smo z 326-timi evri. Svoj namenski dar za orgle lahko oddaste v pisarni, v zakristiji, lahko ga nakažete na župnijski račun s pripisom za orle. Kot rečeno bodo v ta namen šle tudi redne mesečne nabirke izven kurilne sezone. Vsa zbrana sredstva bodo posebej pregledno označena na posebnem plakatu, ki bo visel zadaj na glavnih vratih v farni cerkvi. Verjamem, da si vsi težko predstavljate slovesno bogoslužje brez orgel. Zato sem prepričan, da bomo počasi zbrali dovolj sredstev da obnovimo tisto, kar so vaši predniki z nemajhnimi odrekanji pred 120-timi leti postavili.

Danes popoldne ob 2-h bodo šmarnice pri kapelici v Slepšku.

Med tednom od ponedeljka do petka še naprej vsak veče rob 19. uri vabljeni k šmarnicam v farno cerkev. Otroci so - kar se udeležbe tiče - pohvaljeni, za odrasle pa bi še še našel kakšne prost sedež… Lepo vabljeni. Jutri bodo mladi iz Šentruperta pri šmarnicah predstavili letošnji Oratorij.

Prvoobhajanci bodo skupaj s starši po šmarnicah vsak večer še kratko ostali v cerkvi. Prva sveta spoved do v četrtek. Priložnost za spoved za starše, sorodnike in vse ostale, ki bi želeli prejeti ta zakrament pa bo v petek zvečer med šmarnicami.

Sveti zakon želita skleniti Tomaž in Alja. Njuni podatki so na oglasni deski. Par pa priporočam v molitev.

Danes teden je god blaženega Alojzija Grozdeta. Po jutranji maši gredo romarji peš iz Tržišča, kjer je bil krščen, preko Vodal, kjer je bil rojen, do Impolj, kjer bo ob 13.30 blagoslov obnovljene Kovačeve hiše s spominsko Grozdetova soba. Popoldne ob 16. uri pa bo na Zaplazu škofova maša - lepo vabljeni.

Doma bo zjutraj maša pri fari brez pridige, ob 10. uri pa slovesnost prvega svetega obhajila na Žalostni gori.

Godovi v tem tednu: jutri Marija, Mati Cerkve, binkoštni ponedeljek, v torek sv. Marjeta Kasijska, redovnica, v sredo sv. Socerb, mučenec, v četrtek Marija Pomagaj, v petek sv. Beda Častitljivi, cerkveni učitelj, v soboto sv. Filip Neri, duhovnik, danes teden je praznik svete Trojice, za našo župnijo pa slovesnost prvega svetega obhajila ob 10. uri na Žalostni gori.