nedeljska oznanila

MAY
Oznanila na 7. velikonočno nedeljo

Hvala vsem, ki ste danes pri darovanju oddali svoj dar za obnovo orgel v farni cerki.

Ob izhodu si vzemite novo številko Župnijskega glasa, ki prinaša razpored svetih maš do 10. junija.

Danes popoldne ob 2h bodo šmarnice na Mostu. Še naprej vabljeni k šmarnicam, ki so od ponedeljka do petka vsak večer ob 19. uri v farni cerkvi.

Zjutraj ob 7-ih so udeleženci krenili na peš romanje po Poti romarjev. Lahko se jim pridružite ob 2h na Zaplazu, ko bo tam sveta maša.

S torkom začnejo prvoobhajanci devetdnevnico pred slovesnostjo prvega svetega obhajila, ki jo bodo obhajali v krogu svojih domačih. En večer bo vsak otrok imel kip Fatimske gospe, zato se takoj po maši prvoobhajanci skupaj s starši oglasite v zakristiji, da se vpišete v seznam. Kip vzamete zvečer v farni cerkvi in ga naslednji dan prinesete k šmarnicam. Tisti večer, ko imate doma Marijo, povabite k večerni molitvi še dedke in babice, mogoče krstne botre ali še koga od sosedov.

V četrtek zvečer ob 20. uri bo v Trebjem dekanijska priprava za starše, ki bi radi krstili svojega otroka.

Sveti zakon želita skleniti Gregor in Sara. Njuni podatki so na oglasni deski, par pa priporočam v molitev.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Bonifacij, mučenec, v torek sv. Izidor, kmet, v sredo sv. Janez Nepomuk, mučenec, v četrtek sv. Jošt, spokornik, v petek sv. Blandina, redovnica, v soboto sv. Krispin, redovnik, danes teden je Binkoštni praznik, za sosesko svetega Jošta pa žegnanje ob 10. uri, zato ob 10-ih maša ne bo na Gori ampak v Gorenjih Laknicah.