nedeljska oznanila

MAY
Oznanila na 6. velikonočno nedeljo

Danes popoldne ob 2h bodo šmarnice v Ostrožniku. Tudi sicer vsak večer lepo vabljeni k šmarnicam, ki so od ponedeljka do petka ob 19. uri v farni cerkvi.

Ta teden se bomo zbirali k mašam za odvrnitev hude ure in blagoslov polj, vinogradov in sadovnjakov. Večkrat sem te dni slišal: kako hudo je bilo po nekaterih krajih, pri nas pa k sreči ni bilo ne toče, ne poplav. Naj bo to spodbuda, da se znamo Bogu zahvaliti in ga prositi za naprej. Hvala tistim, ki pobirate darove za poljske maše in vsem, ki s tem namenom darujete. Med mašo litanije vseh svetnikov in posebne molitve, po sveti maši pa vedno vremenski blagoslov z relikvijami.

V četrtek je vnebohod, praznik, ta dan zvečer lepo vabljeni k sveti maši v večjem številu. .

V nedeljo danes teden bo tradicionalno peš romanje po Poti romarjev z Žalostne gore, preko Vesele Gore na Zaplaz. Blagoslov romarjev zjutraj ob 7. uri na Žalostni gori. Pohodnikom se lahko pridružite na Zaplazu ob 14. uri, ko bo tam romarska maša. Za vrnitev na izhodiščno točko bodo kot običajno organizirani avtobusi.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Gizela, redovnica, v torek sv. Bonifacij, mučenec, v sredo sv. Izaija, prerok, v četrtek Vnebohod, praznik, v petek sv. Odo, opat, v soboto sv. Leopold Mandič, redovnik, danes teden je 7. velikonočna nedelja, pri obeh svetih mašah pa redna mesečna nabirka.