nedeljska oznanila

APR
Oznanila na 5. velikonočno nedeljo

Zdaj takoj po jutranji maši bo v učilnici nad zakristijo sestanek za starše prvoobhajancev.

Sveti zakon želita skleniti Darko in Darja. Njuni podatki so na oglasni deski, par pa priporočam v molitev.

V torek je praznik sv. Jožefa delavca. Sveta maša in litanije zjutraj ob 8. uri v farni cerkvi. Hkrati je to prvi dan šmarnic. Branje nam letos prinaša življenjepis svetniškega kandidata škofa Barage. Šmarnična pobožnost bo od srede naprej med tednom vsak večer ob 19. uri, ob nedeljah pa po podružnicah popoldne ob 2h. . Otroci in odrasli, lepo vabljeni!

Petek je prvi v mesecu. Dopoldne obisk bolnih in ostarelih z zakramenti na domu. Molitvena ura pa bo že v četrtek, ker v petek pri fari ni oznanjene maše.

V nedeljo danes teden je ob 10. uri žegnanje pri sv. Florijanu na Šeginkah. Med mašo blagoslov gasilcev. Na Žalostni gori zato v nedeljo kot običajno ni svete maše.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Pij V., papež, v torek sv. Jožef delavec, praznik, začetek šmarnic, v sredo sv. Atanazij, cerkveni učitelj, v četrtek sv. Filip in Jakob, apostola, petek je prvi v mesecu, v soboto goduje sv. Gotard, menih, danes teden je 6. velikonočna nedelja, ob 10-ih žegnanje pri sv. Florijanu, šmarnice pa popoldne v Ostrožniku.