nedeljska oznanila

MAR
oznanila na cvetno nedeljo

Za čiščenje in urejanje Žalostne gore: cerkve, svetih šteng in pobočja, sta letos na vrsti soseski Sveti Vrh in Laknice. Najbolje da se zorganizirate za čiščenje že jutri zjutraj ob 8-ih, kdor pa bi lažje popoldan, pa lahko pride tudi popoldan.

Če kdo še ni uspel opraviti velikonočne spovedi, ima za to priložnost danes ob 17. ure dalje v Trebnjem, ko bo na voljo več spovednikov. Vsekakor lepega praznovanja brez duhovne priprave ni, zato ne prezrite te možnosti za sveto spoved.

Teden, ki je pred nami, je veliki teden, saj v njem obhajamo največje dogodke našega odrešenja: Jezusovo trpljenje, smrt in vstajenje. Ne bi rad, da bi zamudili velike stvari, zato vas res na veliki četrtek, veliki petek in veliko soboto lepo, lepo vabim k obredom. Če odrasli razumete, da se zlasti v četrtek, petek in soboto dogajajo velike stvari, boste zagotovo najprej vi prišli v cerkev! Da bo otrokom lažje, je reden verouk za vse razrede ta teden izjemoma v četrtek, v petek in v soboto ob 18. uri. v farni cerkvi.

Ne veliki četrtek se naše misli mudijo v dvorani zadnje večerje, kjer Jezus prvič obhaja zakrament svete evharistije, postavi zakrament svetega mašniškega posvečenja in razglasi novo zapoved ljubezni. Med sveto mašo se bodo predstavili letošnji prvoobhajanci, ki bodo prejeli blagoslovljene hlebčke, zato otroci povabite na to slovesnost poleg staršev tudi krstne botre, stare starše in ostale sorodnike, da jim boste kot znamenje, da so povabljeni na prvo obhajilo, po maši v četrtek lahko razdelili blagoslovljen kruh.

Na veliki petek se mudimo pod Jezusovim križem. Veste, da ima veliko držav ta dan dela prost dan, saj je za vernega človeka samo po sebi umevno, da je ta večer pri obredih. Verjamem, da si boste obveznosti lahko organizirali tako, da boste kljub delovniku pri obredih zvečer ob 18. uri lahko tudi vi.

Na veliko soboto zjutraj najprej blagoslovimo vodo in ogenj, potem se ves dan mudimo pri Jezusovem grobu. Res močno vabim, da obiščete božji grob. Otroci prve triade pridejo v farno cerkev ob 14. uri.

Velikonočno praznovanje začnemo ob 7-ih z vstajenjsko procesijo. Slovesnost se začne v cerkvi, pri božjem grobu, ne zunaj, zato pridite, prosim, v cerkev. Vsi, ki sodelujete pri procesiji bodite, prosim, na svojih mestih pravočasno. Če bi bil kdo zadržan, naj si, prosim, dobi zamenjavo. Med procesijo se zdržimo klepetanja in se potrudimo za lepo sodelovanje.

Na praznik slovesno bogoslužje zjutraj pri fari in ob 10-ih na Žalostni gori.