nedeljska oznanila

MAR
oznanila na 5. postno nedeljo

Hvala vsem, ki ste danes oddali svoj dar za pogrevanje farne cerkve.

Ob izhodu si vzemite novo številko Župnijskega glasa, ki prinaša razpored svetih maš do srede aprila.

Zunaj pred zakristijo si lahko po maši vzamete oljčne vejice. Oljčne vejice so prispevek obalnih župnij za zidavo novih cerkva, zato ob nakupu darežljivo podprite prizadevanje ljudi, ki bi si radi zgradili novo cerkev. Vaš prispevek naj zato ne bo manjši od 1e na vejico.

Popoldne bo ob 2h križev pot na Svetem Vrhu, ob 3h pa zunaj na prostem po pobočju Žalostne gore. Lepo vabljeni!

Danes se na Radiu Ognjišče začenja radijski misijon. Vabljeni, da prisluhnete govorom in drugim oddajam. Ker so bili tik pred misijonom naši škofje v Rimu, je vsem, ki bodo spremljali ta misijon, pp Frančišek poslal svoj posebni blagoslov:
V tednu, ko se bo začel vaš misijon, vam želim biti blizu, vam poslati svoj blagoslov. Spomnite se, da je misijon Gospodov obisk; Bog trka na vaša vrata, na vrata vašega srca, na vrata vaše družine, na vrata vašega doma - Gospod vas pride obiskat.
Odprite vrata: vrata srca, vrata družine, vrata doma. Gospod nam vedno ponudi kaj dobrega in to stori zastonj. Milost je namreč zastonjska Božja ljubezen.
Ne bojte se, odprite svoja srca, odprite svoje družine, odprite svoje domove. In videli boste, da vas bo sad močno osrečil. Naj vas Gospod blagoslovi in vas Marija varuje. Hvala in molite zame!

Jutri, na praznik sv. Jožefa, romamo v novomeško stolnico. Odhod avtobusa ob 17. uri izpred farne cerkve. Za prevoz z avtobusom se še lahko prijavite.

Postni petek nas še ta teden vabi k pobožnosti na svete štenge. Najprej molitve, nato sveta maša. Začnemo ob 17. uri.

Priložnost za sveto spoved bo pri nas v Mokronogu v soboto ob 19. uri v farni cerkvi. Na razpolago bodo spovedniki od drugod. Ker pravega praznovanja velike noči ni brez dobre spovedi ne prezrite te priložnosti za zakrament sprave. naj vas samo opozorim, da je v Župnijskem glasu napaka: v soboto maša ne bo ob 18. uri ampak ob 19 – tako kot običajno na dan spovedovanja, ker morajo duhovniki maševati najprej zvečer doma, da lahko potem po maši pridejo potem spovedovat. V soboto bo torej v Mokronogu maša in spoved ob 19. uri!

Iz sobote na nedeljo preidemo na poletni čas, ne pozabite prestaviti uro - spimo eno uro manj.

Danes teden je cveta nedelja. Pri obeh mašah bo blagoslov zelenja. Ob 8-ih v cerkvi, ob 10-ih pa zunaj pred cerkvijo, če bo to dopuščalo vreme. Povabim vas, da po možnosti naredite butare doma, da se ne pozabita na to lepo navado. Tudi kakšne bolj velike bomo veseli. Na cvetno nedeljo za evangelij beremo pasijon. Da bi lahko sodelovali vsi navzoči, za branje ne pozabite očal!

Godovi v tem tednu: jutri sv. Jožef, Jezusov rednik, praznik, v torek sv. Kutbert, opat, v sredo sv. Hugolin, eremit, v četrtek sv. Lea, spokornica, v petek pobožnost na svetih štengah, v soboto bo ob 18. uri priložnost za velikonočno spoved, danes teden je cvetna nedelja.