nedeljska oznanila

MAR
oznanila na 4. postno nedeljo

Ob izhodu si vzemite novo številko dekanijskega glasila Gospodov vinograd, ter zgibanko za teden življenja in misijon na radiju Ognjišče. naj vas opozorim, da je v Vinogradu napovedano romanje v Sombotel in Porabje, po evropski poti svetega Martina. Več si preberite v Gospodovem vinogradu.

Danes popoldne roma naša dekanija na Brezje. Odhod avtobusa ob 12.30. uri izpred farne cerkve. Na Brezjah ob 15-ih molitvena ura in ob 16-ih sveta maša. Ker je na avtobusu še nekaj prostih mest, se še lahko prijavite.

Prav tako se lahko še vedno prijavite za romanje v novomeško stolnico na praznik svetega Jožefa, ko bomo priče osrednji slovesnosti ob godu zavetnika naše škofije in podelitvi odličja svetega Jožefa. Res lepo vabljeni!

V četrtek je v Trebnjem v Baragovi galeriji ob 19. uri dekanijska priprav za starše, ki bi radi krstili svojega otroka.

Postni petek nas vabi k pobožnosti na svete štenge. Ob 17h najprej molitve, nato sveta maša. Ker je sneg skopnel, bo pobožnost ta teden že lahko na Žalostni gori. Lepo vabljeni.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Inocenc I., papež, v torek sv. Kristina, mučenka, v sredo sv. Matilda, kraljica, v četrtek sv. Placid, redovnik, v petek pobožnost na svetih štengah, v soboto goduje sv. Patrik, škof, danes teden je tiha nedelja.