nedeljska oznanila

MAR
oznanila na 3. postno nedeljo

Danes popoldne bo 14. uri križev pot pri svetem Joštu v Gorenjih Laknicah.

Nabiralnik Karitas sredi cerkve nas vabi, da bi sadove svojih postnih premagovanj namenili za dobrodelnost.

Ta teden je reden verouk po običajnem urniku. Starši poskrbite, prosim, da bodo otroci imeli urejene liturgične zvezke. K veroučni uri naj prinesejo podpisana polletna spričevala. Iz hvaležnosti katehetom za njihovo delo z vašimi otroki lahko spričevalom kaj priložite in za ta vaš dar se vam vsi trije kateheti vnaprej iskreno zahvaljujemo. Mislim, da je prav, da zlasti Tini in Branki starši veroučencev tudi na ta način pokažete, da ste jim hvaležni, da otroke uvajata v svet vere.

Ne odlašajte s prijavami za dekanijsko romanje na Brezje, ker zelo težko naročim avtobusni prevoz, če ne vem, koliko potnikov bo. Odhod avtobusa ob 12.30. uri izpre farne cerkve.

Kot rečeno letos najvišje škofijsko priznanje odličje svetega Jožefa letos dobi naš Jože Novak. Gospod škof mu ga bo podelil na praznik svetega Jožefa, 19. marca, pri večerni maši v novomeški stolnici. O tem je s posebnim pismom, ki sem vam ga prebral, obvestil župnijsko občestvo zato, ker je za vsako župnijo čast, če ima odlikovanca. Hkrati pa se od nas pričakuje, da s svojo navzočnostjo ta dan v stolnici pokažemo, da cenimo njegovo prizadevanje za župnijsko občestvo hkrati pa škofu hvaležnost, da ga je za to nagradil. Res lepo vabim, da se te slovesnosti udeležite v čimvečjem številu. Lahko tudi z avtobusom, saj je na Kapitlju bolj stiska s parkirišči. Avtobus bo ob 17. uri odpeljal izpred farne cerkve. Tudi za ta prevoz se je treba prijaviti.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Hadrijan, mučenec, v torek sv. Fridolin, opat, v sredo sv. Perpetua in Felicita, mučenki, v četrtek sv. Janez od Boga, redovnik, petkovo pobožnost bomo imeli v farni cerkvi, v soboto goduje 20 svetih mučencev iz Armenije, danes teden je 4. postan nedelja, popoldne naša dekanija roma na Brezje.