nedeljska oznanila

FEB
oznanila na 2. postno nedeljo

Danes popoldne ob 2h bo križev pot pri svetem Križu. Poskušajte k tej postni pobožnosti priti vsaj enkrat v postu. Posebej to velja za družine prvoobhajancev in birmancev.

Naslednjo nedeljo zaradi snežnih razmer ne bo mogoče romati na Žalostno Goro pri Preserju, ker je tam preveč snega, zato romanje odpovedujem, križev pot pa bo v nedeljo danes teden pri sv. Joštu.

Marca naša dekanija tradicionalno roma na Brezje. Letos gremo 11. marca popoldne. Odhod avtobusa ob pol enih izpred farne cerkve, na Brezjah pa on 15. uri molitvena ura za nove duhovne poklice, ob 16-ih pa sveta maša. Za avtobus se prijavite čimprej.

Prav tako se že lahko prijavite za avtobusni prevoz za novomeško stolnico, kamor bomo poromali na praznik svetega Jožefa, v ponedeljek, 19. marca k večerni maši.

Petek, ki je pred nami, je prvi v mesecu. Dopoldne obisk bolnih in ostarelih na domu. Popoldne bo ob 16. uri molitvena ura, ob 17. uri pa maša in pobožnost ob obisku svetih šteng v farni cerkvi, ker na svete štenge zdaj še ne moremo.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Konstancij, škof, v torek sv. Gabrijel ŽMB, redovnik v sredo sv. Roman, opat, v četrtek sv. Albin, škof, petek je prvi v mesecu, postno pobožnost bomo imeli v farni cerkvi, v soboto goduje sv. Konigunda, kraljica, danes teden je 3. postna nedelja.