nedeljska oznanila

FEB
Oznanila na 1. postno nedeljo 2018

Hvala vsem, ki ste danes oddali svoj dar za ogrevanje farne cerkve.

Ob izhodu si vzemite novo številko Župnijskega glasa, ki prinaša razpored svetih maš do 18. marca.

Birmanci ste danes iz rok svojih staršev prejeli Sveto pismo. S tem ste javno pokazali, da želite v času priprave na birmo poglobiti svojo vero in utrditi svoje versko znanje. Upam, da bo res tako, da vas bodo starši in botri k temu spodbujali in da vas bo župnijsko občestvo pri tem podpiralo z molitvijo.

Danes popoldne ob 2h bo križev pot pri svetem Roku. Vabim vas, da si vzamete čas za to postno pobožnost, saj imamo križev pot na podružnicah zato, da vam je bližje. Pridite zagotovo vsaj eno nedeljo v postu, kar posebej velja za družine prvoobhajancev in birmancev. Naj vas že zdaj opozorim, da bomo šli 4. marca popoldne na križev pot na Žalostno Goro na obrobju ljubljanskega Barja, kar je lahko lep družinski izlet. Za avtobusni prevoz se je treba pravočasno prijaviti. Več o tem si preberite v Župnijskem glasu.

Postni petki nas spet vabijo k pobožnosti na svete štenge. Najprej molimo molitve iz knjižic, zato za branje ne pozabite očal, nato je sveta maša. Dokler bo sneg, bo pobožnost kar v farni cerkvi. Ta teden bo torej v petek maša v farni cerkvi, čeprav v Župnijskem glasu že piše, da bo na svetih štengah.

V petek je obletnica najdenja trupla mučenca Alojzija Grozdeta, zato bo ob 18 uri povabljeni na Mirno.

Ne prezrite, da v nedeljo, 11. marca naša dekanija roma na Brezje. Za romanje se je treba prijavite, zato ne odlašajte do zadnje minute.
Kdor od odraslih ni bil kot otrok krščen, pri prvem svetem obhajilu ali pri birmi, se lahko vključi v pripravo odraslih na zakramente. Tak katehumenat bo za našo dekanijo na Mirni. Več o tem si preberite na župnijski strani župnije Mirna.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Konrad, spokornik, v torek sv. perzijski mučenci, v sredo sv. peter Damijani, škof, v četrtek sedež apostola Petra, v petek sv. Polikarp, mučenec, v soboto sv. Matija, apostol teden je 2. postna nedelja.